Naturliga produkter och småskalig produktion

9  comments

Vår filosofi!
Familjeföretaget med stora ambitioner utan att tumma på kvalitet och naturlighet...

”Naturligt är bäst”, det kommer vi aldrig att tumma på och vi producerar de mest naturliga produkter du kan hitta inom den här branschen. Vi extraherar vår ekologiska hampa direkt i oliv- eller camelinaolja, ingenting är tillsatt – ingenting är borttaget – ingenting är utspätt – inga konstiga onaturliga kemiska processer.

Vår olja är lika naturlig som en nyttig grönsakssoppa.

CBD-kapslarna innehåller ren hampa samt eventuellt andra örter, kryddor och nyttiga växter. Ingen olja, inga tillsatser.

Vi försöker så långt som möjligt ha ett sunt miljötänk och alltid följa vår filosofi.
Familjeföretag med egen utveckling och egen tillverkning. Men även om produkterna är handgjorda vill vi försöka hålla priserna nere så att så många som möjligt ska kunna ta del av de fantastiska produkter man kan skapa från en helt otroligt hälsosam växt.

Labbtester

Naturlig CBD-olja

Naturlig CBD-olja (THC-fri)


Tags


Du kanske tycker om de här inläggen också...

Lets Hemp Anti-aging olja

Lets Hemp Anti-aging olja

Ladda ner ESC boken

Ladda ner ESC boken
Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta

  1. Toppen!

    Innehållsrik information, fina bilder på produkterna med ett brett sortiment, fortsätt gärna så.

    1. Hej Susanne

      Den hampan vi använder till våra vanliga produkter odlas i Sverige.
      Hampan till våra THC-fria produkter köper vi in från olika EU-länder.

  2. Varit kund i över 1 år. Aldrig haft problem med cbd oljorna men nu skulle jag prova den starkaste 37%. Den är helt klumpig och ser inte alls ut som olja i konsistensen. Antingen har den skadats under leverans av kylan eller så är det något annat fel. Den verkar dåligt silad också för de ser ut som små buds klumpar i den. Får inga svar från kundtjänst varken från .se eller .com sidan. Tråkigt!

  3. Är era produkter fria från andra ämnen så som gifter etc? Vad d så över labb rapporterna ? Dessa kan man inte nå via er sida då det blir ”oops try again ” meddelande. Flera andra leverantörer abc-ns hampa produkter har påvisats innehålla arsenik och övriga gifter därav min fråga.

    Tack!

  4. Jeg har köbt en Z oil 10.
    Ref : Mct oil.

    jeg vil gerne have en forklaring for : Mct oil ?

    1. Hej Steen
      MCT är en förkortning för Medium Chain Triglycerides och betyder medellånga mättade fettsyror. MCT-olja utvinns från bland annat kokosolja.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}